• Ethernet switch

  Мережевий комутатор (switch) або світч, можливості та різновиди

  03.10.2015

  Що таке комутатори — switch

  Мережевий комутатор або світч, свіч (від англ. switch — перемикач) — пристрій, призначений для з’єднання декількох вузлів комп’ютерної мережі в межах одного сегмента. На відміну від концентратора, який поширює трафік від одного підключеного пристрою до всіх інших, комутатор передає дані тільки безпосередньо одержувачеві. Це підвищує продуктивність і безпеку мережі, позбавляючи інші сегменти мережі від необхідності (і можливості) обробляти дані, які їм не призначалися.

  Свіч працює на канальному рівні моделі OSI, і тому в загальному випадку може тільки об’єднувати вузли однієї мережі по їх MAC-адресах. Для з’єднання декількох мереж на основі мережевого рівня слугують маршрутизатори.

  Принцип роботи комутатора

  Комутатор зберігає в пам’яті спеціальну таблицю (MAC-таблицю), в якій вказується відповідність MAC-адреси вузла порту комутатора. При включенні switch ця таблиця порожня, і він працює в режимі навчання. У цьому режимі надходять на який-небудь порт дані передаються на всі інші порти комутатора. При цьому світч аналізує пакети даних, визначаючи MAC-адресу комп’ютера-відправника, і заносить його в таблицю. Згодом, якщо на один з портів комутатора надійде пакет, призначений для цього комп’ютера, цей пакет буде відправлений тільки на відповідний порт. Якщо MAC-адреса комп’ютера-отримувача ще не відомий, то пакет буде продубльований на всі інтерфейси. З часом комутатор будує повну таблицю для всіх своїх портів, і в результаті трафік локалізується.

  Можливості та різновиди комутаторів

  Свічі поділяються на керовані і некеровані (найбільш прості). Більш складні свічі дозволяють управляти комутацією на канальному (другому) і мережевому (третьому) рівні моделі OSI. Зазвичай їх називають відповідно, наприклад Layer 2 Switch або просто, скорочено L2. Управління свічом може здійснюватися за допомогою протоколу Web-інтерфейсу, SNMP, RMON і т. п. Багато керовані свічі дозволяють виконувати додаткові функції: VLAN, QoS, агрегування, дзеркалювання. Складні комутатори можна об’єднувати в одне логічне пристрій — стек, з метою збільшення числа портів (наприклад, можна об’єднати 4 комутатори з 24 портами і отримати логічний комутатор з 96 портами).

  Короткий опис статті: ethernet switch Мережевий комутатор (switch) або світч — можливості та різновиди від розробника телекомунікаційного обладнання — компанії QTECH. З питань придбання звертайтеся у відділ продажів. switch комутатор мережевий світч свіч

  Джерело: Мережевий комутатор (switch) або світч — можливості та різновиди

  Також ви можете прочитати